videó
Az ukrán háború kitörésének évfordulóján ingyenesen nézhető lett a Kilenc hónap háború című dokumentumfilm a Jeti Mozi jóvoltából. Csuja László…
továbbhír
A héten debütált a mozikban a Wim Wenders negyvenéves filmjére reflektáló A 999-es szoba, amelyben korunk nagy rendezői beszélnek arról, hogy…
továbbhír
A luxemburgi CinÉast fesztiválon a legjobb film díjával jutalmazták Csuja László és Nemes Anna alkotását, a Szelídet. A Csonka Eszter által…
továbbhír
A mozik után először a Filmión látható a közelmúlt két meglepetésfilmje, a Szelíd és a Zanox – Kockázatok és mellékhatások. A női testépítőről…
továbbhír
Csuja László és Nemes Anna Szelíd című testépítős drámájának ítélték oda a palicsi filmfesztivál különdíját.
továbbhír
Csuja László és Nemes Anna testépítős drámája a közönség és a kritikusok díját is elnyerte a Brüsszeli Nemzetközi Filmfesztiválon.
továbbhír
Július 1. és 9. között rendezik meg az 56. Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivált, melynek Horizons nevű, versenyen kívüli szekciójában két magyar…
továbbhír
Csuja László és Nemes Anna Sundance Filmfesztivált is megjárt testmelodrámája is műsoron lesz a héten kezdődő rangos nemzetközi eseményen…
továbbhír
A németországi Wiesbaden rendezték meg a GoEast fesztivált, melyen az egyik legrangosabb díjat, a legjobb rendezőnek járó elismerést a Szelíd…
továbbpodcast
Mitől lesz valaki szép? Miért jó egy testfetisiszta férfinak, ha „ledominálja” őt egy izmos nő? Lehet gyógyító ereje egy filmnek? És miért volt…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéBjorn / Egyszer fent, egyszer lent